A Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság munkatársai is részt vettek azon a városi evezésen, mikor is a „Mikulás manói”- kenuval érkezve - szaloncukorral lepték meg a gyerekeket Gyulán...
A tavaszi időszakban az árvízvédelmi felkészülés része a hóban tárolt vízkészletek alakulásának folyamatos követése.
A Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság működési területén zajló szemlére az igazgatóságot árvízvédekezési helyzetben kisegítő Dél-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei is ellátogattak.
Jól halad a Debrecen és környéke megfelelő vízellátását megoldó Civaqua program első ütemének kivitelezése.
A Magyar-Román Vízügyi Bizottság XXXII. Ülésszaka 2022-re is feladatul tűzte ki a két ország határfolyóin a határhoz legközelebb eső vízrajzi állomásokon az interkalibrációs célú vízhozammérések végrehajtását.
A Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság III. Szakaszmérnökségének őrszemélyzete és Műszaki Biztonsági Szolgálatának fizikai állománya 2022. szeptember 19-én és 20-án elméleti és gyakorlati képzésen vett részt.
Szeptember 1-én a Bereczki Máté Szakképző iskola gépészei, 2-án és 5-én a III. Béla Gimnázium diákjai látogattak el a zsilipre egy rövid tanévkezdő kirándulás keretében.
Szeptemberben nyitottuk Fények, árnyékok, impressziók címmel a József Dezső Alkotótábor Egyesület kiállítását Gyulán a Tájvízházban.
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság célul tűzte ki, hogy olyan munkahely legyen, ahol megfelelő légkör fogadja a kollégákat.
Az AGÓRA szervezésében több mint 200 nyári táboros gyermek vett részt a vízügyes foglalkozáson, amit szemmel láthatóan nagy lelkesedéssel és érdeklődően fogadtak a kicsik és nagyok egyaránt.
Az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság Vízügyi Történeti Emlékhelyén (Szeged) debütált múlt évben a kubikusok életét, munkáját, használati eszközeit bemutató kiállítás interaktív része, amely minden korosztályt megmozgat.
A Gyulai Dürer Albert Általános Iskola is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahét programsorozathoz, amelynek célja, a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése volt iskolai keretek között.
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság idén is rész vett a Föld Napján, a tettyei romoknál megrendezett eseményen, április 23-án, szombaton.
A Tisza-tó nyári vízszintjét idén is két lépcsőben tervezi beállítani az üzemeltető Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság.
Március 10-én nyílt meg az a kiállítás, mely az Ormánság rejtőzködő kincseit mutatja meg Mánfai György fotóművész lencséjén át. A kiállításnak a Duna-Dráva Nemzeti Park Ős-Dráva Látogatóközpontja adott helyet Szaporcán.
A Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság működési területén lévő öntözőrendszerek közül - az elmúlt évek tapasztalatai alapján - az NK-XIV rendszerben keletkezik leghamarabb vízigény.
Sikeresen lezárult a 2021-2022. évi közfoglalkoztatási program február 28-án a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóságnál.
A Bodoki Károly Vízügyi Múzeum Baráti Kör alapfeladatának tekinti a vízügyi múlt értékeinek és emlékeinek megőrzését, feltárását. Most azokat a Bodoki majorral kapcsolatos ismereteinket osztjuk meg az érdeklődőkkel, melyeket a korabeli újságok híradásai alapján állítottunk össze.
A folyót ért cianidszennyezés 22. évfordulója alkalmából tartott eseményen a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság nevében Fejes Lőrinc kiskörei szakaszmérnök idézte fel a havária napjait.
A 2022.01.27-i történelmi pillanatot 4 éves kiviteli tervezés, kivitelezés előzte meg...
Az igazgatóság gépparkja egy rendkívül fontos eszközzel bővült: megérkezett hozzájuk egy CATERPILLAR 326 SLR típusú, nagy gémkinyúlású lánctalpas kotrógép.
Az Alsó-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság jégtörő hajó flottája 2021. december 15-től I. fokú jégvédekezési készültségben állomásozik az igazgatóság Folyami Szakaszmérnökségének Türr-átvágásban található kikötőjében
A Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság I. Szakaszmérnökségének munkatársai biztosították a precíz beemeléshez a vízügyi szakfelügyeletet, hogy az elem a terveknek és engedélyeknek megfelelőén kerüljön a helyére.
Az idei tél eddigi leghidegebb éjszakája volt január 12-ről 13-ra virradóan a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság működési területén.
A 2021. év utolsó napján a Szahara felől magassági gerinc nyúlt be Magyarország területére, ennek következtében a szokásosnál melegebb idő volt.
Véget ért a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság eddigi leghosszabb, III. fokú környezeti kárelhárítási készültsége, amit tavaly július 27-én rendeltek el és idén november 17-én ért véget.
„Szolgáltatunk és mérünk”
A csarnok elhelyezkedésére és a védtöltés alatt feltárt talajrétegződésekre tekintettel, az árvízvédelmi biztonság biztosítása és a csarnok jövőbeni üzemeltethetősége érdekében, kiegészítő árvízvédelmi létesítmény építésére volt szükség.
Október 28-án fejeződött be a 2021. évi őszi védműfelülvizsgálat.
Az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság a hulladék eltávolítását és ártalmatlanítását, a tereprendezést, illetve az igénybe vett eszközök megtisztítását és raktárba való elhelyezését elvégezte..
2021. november 15-én elvégezték a Duna multibeames mederfelmérését, a Margit híd 200 m-es környezetében, északi és déli irányban egyaránt.
2021. november 16-án zajlott le a Boros-Dráva magyar oldalán a halfauna monitoring vizsgálata...
Az alacsony vízállás lehetővé teszi, hogy a tavon a vonuló vadludak hada meg tudjon pihenni, biztonságos környezetet érezzenek maguk körül.
A Nyíregyházi Tűzoltó és Vízimentő Egyesület mentési gyakorlatot hajtott végre 2021. október 27-én Tokaj belterületén.
2021. október 22-én az alsó tagozatosok pályaorientációs napja keretén belül a Bajai Eötvös József Általános Iskola első osztályosai ellátogattak a Bajai Szakaszmérnökség területére.
2021. október 15-én a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság rendezte meg a nyugalmazott vízügyi igazgatók találkozóját Zalaváron, a Kis-Balaton Házban.
A rendezvényen a gazdák képviselőin kívül többek között részt vettek a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal, a Mosonmagyaróvári és Kapuvári Vízitársulat, és természetesen az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság munkatársai is.
Megjelent a Belügyi Szemle novemberi száma.
A vízkárelhárítási létesítmények évi rendszeres felülvizsgálatát a vízügyi igazgatóságok szeptember-november hónapokban végzik el.
A napokban, az őszi felülvizsgálat során derült fény az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság csongrádi szakaszmérnök-helyettesének „titkos” régi hobbijára...
A Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság az utolsó, 2019-ben megrendezett eseményen is indult egy csapattal, így már „rutinosan” álltak neki a feladatnak.
Az előttünk álló téli időszakban is kombinált vízszintre számíthatnak a Tisza-tó hasznosításában érdekeltek.
Különös esemény történt nemrég az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság területén, Szentesen; bekopogott a Múlt a gépészlakás ajtaján...
2021. szeptember 3-án a kiskőrösi Petőfi Sándor Művelődési Központ adott helyet a Bács-Kiskun Megyei Értéktár ünnepélyes díjátadó rendezvényének.
A Szigetköz Tájegységi Értéktár Bizottság a Szigetközben fellelhető tájegységi nemzeti értékek feltárását, dokumentálását és ezen keresztül a térségi identitás erősítését tűzte ki céljául...
Az együttes – hivatalos nevén a Heavy Gátőr Matiné Band – népszerű külföldi és magyar számokat adott elő...
Az applikáció amellett, hogy segíti az eligazodást a Dráván, tartalmazza a Dráva menti magyar és horvát oldali turisztikai látnivalókat...
Az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság Maros-toroki gátőrháza ma Vízügyi Történeti Emlékhely, amely – többek között – bemutatja a kubikusok életét, mindennapi használati eszközeit.
A kánikulában naponta 8-10 milliméter, azaz 800 ezer – 1 millió köbméter víz párolog el a Kiskörei-tározóból...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara alap- és mesterképzésen is hirdet pótfelvételit nappali és levelező munkarendben egyaránt.
A parkban 25 nagy hírű, az elmúlt évszázadokban kimagasló munkát végzett mérnök tablóját is elhelyezték!
Nagy Sándorral az Árvízvédelmi és Folyószabályozási Osztály leköszönő szakágazati vezetőjével készített interjút a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság...
VÍZÜGY a családban…
…családok a VÍZÜGYön
A projekt célja volt a duzzasztómű üzembiztonságának helyreállítása és a fenntartható gazdálkodás feltételeinek javítása a vízkészletekkel.
A záró rendezvényen 2021. június 25-én átadták a Dunasziget mellett lévő, a projekt keretében ugyancsak felújított Kőhidat, melyet a település plébánosa Farkas István szentelt meg és helyezett Nepomuki Szent János oltalma alá.
Az elmúlt 60 évben nem esett olyan kevés csapadék június hónapban a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság működési területén, mint ebben az évben.
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság nyerte el a „Szolnok Családbarát Munkahelye” elismerő címet.
Az est mottója: KÉRDEZZ-FELELEK-FÜLELEK
A rövid életű, tömeges násztáncot járó rovarokról, a kérészekről biztosan sokan hallottak már...
A partfal üzemeltetője az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság, akinek két évente gyakorlatot kell tartani a mobilfal rendszer összeszerelésére, amennyiben a Tiszán levonuló esetleges árhullámok időközben nem teszik ezt szükségessé.
Dr. Nagy István, Magyarország agrárminisztere a környezetvédelmi világnap, június 5-e alkalmából Környezetünkért díjat adományozott Fejes Lőrincnek, a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság kiskörei szakaszmérnökének.
Június 5-én, az emlékünnepségen nyolc fát ültettek el közösen a résztvevők az Abért-tónál kialakított kerékpáros pihenőnél.
Hatalmas előrelépések történtek az utóbbi 8 évben a megnyugtató árvízi biztonság érdekében...
Májusban szakmai felügyelettel egybekötött bejárást tartott a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság az M6 autópálya Bóly és Ivándárda között jelenleg épülő szakaszán.
A gátőrkard, ami egykor jelentős szerepet töltött be a gátőrök munkájában, napjainkban kiemelkedő vízügyi tevékenység elismeréséül adományozható...
125 évvel ezelőtt, 1896 májusában jelent meg a Gallacz Monográfia a Körös-Berettyó völgy ármentesítéséről és az itt alakult vízrendező társulatokról, Magyarország ezeréves fennállásának megünneplése alkalmából.
Az Alsó-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság szakemberei légifotózást végeztek a Kiskunsági-főcsatornán.
A Tatai Hidrometeorológiai Állomáson mért adatok szerint az idei év első 3 hónapjában 32%-kal kevesebb csapadék hullott mint az erre az időszakra jellemző sokéves átlagérték.
A vízügyi bemutatóház ismét várja a látogatókat.
A Kalocsai Szakaszmérnökség átvette az egyedi gyártású, KADIA névre keresztelt fenntartó gépet 2021. március 03-án.
A Tisza-tó vízfelülete csak közútról és a településeken üzemelő kikötőkben található sólyázó helyeken keresztül közelíthető meg.
A Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság Műszaki Biztonsági Szolgálatának szakemberei áprilisban szádlemezverési munkát végeztek a Biharugrai Halgazdaság Kft. területén.
Az Ásványi mellékágrendszer műveinek, műtárgyainak átalakításának keretében a Duna hullámterében lévő Szilfási átereszt híddá alakították át.
A Winter-Kennedy mérés célja annak vizsgálata, hogy milyen mértékben kell átalakítani a Kvassay műtárgyegyüttes I. gépegységét, hogy szivattyús üzemmódban javuljon a hatásfoka.
A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program keretében valósulhatott meg az Alsó-Tiszát érintő hullámtér-rendezési projekt.
A környezeti fenntarthatóságot és a nagyvízi meder vízszállító-kapacitásának biztosítását ötvözve, a múltbeli gazdálkodási hagyományokat felelevenítve, a hullámtér hasznosításának egyik legjobb példáját valósította meg a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság.
Kazincbarcika belterületén, a Tardona-patakot érintő meder-helyreállítási munkálatokat végez az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság.
2006 tavaszán vonult le az az árhullám, amely Tiszakécske alatt egészen a Dunáig, valamint a Hármas-Körösön Mezőtúr-árvízkaputól a tiszai torkolatig új vízállásrekordokat állított fel.
A Kis-Balaton térségében a Kányavári-sziget az egyetlen olyan terület, mely vezető nélkül, egész évben szabadon látogatható.
Faültetés a Barátúri-tónál
Az üzemeltető Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság ebben az évben is két fázisban állítja be a Kiskörei-tározó (Tisza-tó) nyári vízszintjét.
Beszélgetés a régi időkről Simándi Gyulával és édesanyjával, Eszti nénivel
A műsorban Magyarország számos csodája mellett, a Kis-Balaton Vízvédelmi Rendszeren történő nádgazdálkodást is bemutatták.
Az elmúlt években szakaszosan végrehajtott fenntartási célú beavatkozások után 2021. évben tovább folytatódik a Kamarás-Duna mellékág kotrása.
Történeti visszatekintés a dunai jeges árvíz 65. évfordulója alkalmából.
Beszédes fák: Az ostorfa emlékezik
Eddig csak a vízügyi igazgatóságnál, valamint a vele szerződött viszonteladóknál vásárolhatott töltéshasználati hozzájárulást az, aki a Tisza folyó, a Tisza-tó vagy a KÖTIVIZIG más árvízvédelmi töltéseinek koronáján kívánt gépjárművével közlekedni...
A napokban kezdődnek el a szegedi Gyálai Holt-Tisza kármentesítéséhez kapcsolódó PILOT teszt technológiai kísérletei.
A vízügyi ágazatban egységes rendelkezés alapján történik az elsőrendű árvízvédelmi fővédvonalak töltéstartozékainak műszaki kialakítása és azok elhelyezése...
Nem zárt megfelelően az átépítés előtt álló Sió-zsilip, ezért a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a Magyarországi Vízimentők Szakszolgálatának segítségét kérte a speciális javítási munkák elvégzésének előkészítésében.
Az Alsó-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság munkatársai a Duna bajai szakaszán telepített automata vízminőségi szonda működését ellenőrizték.
Bodoki Károly elévülhetetlen érdemeket szerzett a Körösök és a Berettyó szabályozása terén kifejtett munkásságával.
Az Alföldön is fokozódó problémát jelent az aszály, mely egyre gyakrabban fordul elő és igen komoly károkat okoz.
Magyarországon az elmúlt évek legnagyobb olajszennyezése történt tavaly decemberben, Szigetszentmiklóson.
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság és az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság konzorciuma által megvalósuló fejlesztés célja a Duna folyam 1832-1830 fkm közötti szakaszán az árvízlevezető képesség és a meglévő ökológiai állapotok javítása.
Ezek a sarokreflektorok olyan fémlemezekből összeállított testek, amelyek bármilyen irányból érkező radarhullámokat képesek a beérkezés irányában visszatükrözni.
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság a napokban befejezte a népszerű szolnoki holtág, az Alcsi Holt-Tisza feltöltését, s beállította a 270 centiméteres nyári vízszintet.
1996. március 19-én adták át a Góri árvízcsúcs-csökkentő tározót.
Játékos kedvű olvasóink részére a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság készített egy totót, melyen tíz érdekes vízügyes vonatkozású kérdésre kell választ adni!
A víz érték! Becsüld meg! víz világnapi jelmondathoz kapcsolódóan hirdet alkotópályázatot óvodások és diákok részére az Alsó-Tisza- vidéki Vízügyi Igazgatóság és a Magyar Hidrológiai Társaság Szegedi Területi Szervezete.
A sokak számára sporteszközként ismert járművek ma már professzionális, vállalati, hatósági célok elvégzésére is alkalmasak.
A védekezés 40 napja alatt összességében 27 millió 700 ezer m3 belvizet emeltek át a befogadókba.
Magyarország köztársasági elnöke a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést adományozta Kovács Lászlónak, a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság szakaszmérnökének.
Dr. Pintér Sándor belügyminiszter úr a Köz Szolgálatáért Érdemjel Ezüst Fokozatát adományozta Kovács Attila Jánosnak, a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság III. Szakaszmérnökség vezetőjének.
A Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság életében az előző hetek még az ár- és belvízvédekezésről szóltak, azonban a jelenlegi időjárás már a mezőgazdasági vízszolgáltatás megkezdését tette szükségessé.
„Ez az emlékmű mutatja, hogy milyen ereje van a víznek és a Tiszának”
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság konzorciuma bonyolítja le a „Vízvisszatartás és tájhasználat-váltás tervezése az Ős-Dráva Programban” elnevezésű, nagy jelentőségű vízügyi beruházást.
Számodra mit jelent a víz?
Az ár levonulása óta a gátőrök és a közfoglalkoztatási programban foglalkoztatottak folyamatosan végzik az érintett területek tisztítását az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság területén, amelyet a belvárosi rakparttal kezdtek.
A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, mintegy 2,1 km hosszon végezteti a lerakódott hordalék eltávolítást, a kapcsolódó egyéb tevékenységek mellett.
A Rezét névre keresztelt kitűző hajó állományba kerülése óriási eredmény a vízügyi ágazatban és az Alsó-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság történetében.
A hideg, havas idő ellenére is folyamatosan haladt előre a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság egyik kiemelkedő projektjének megvalósítása.
A projekt magyar oldali partnerének, az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóságnak célja a Maros folyó jobb partján elhelyezkedő belvízvédelmi öblözet kiemelkedő fontosságú főcsatornáinak rekonstrukciója.
Egy új hajó átadása különleges esemény a hajós és a vízügyi szakemberek számára...
2021. február 16-án, a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság munkatársai helyszíni szemlén vettek részt az új galgagutai települési szennyvíztisztító telepen.
Az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság kezelésében lévő Hármas-Körös folyószakasz, Szentes-öcsödi árvízvédelmi vonalán 21,1 kilométer hosszon van I. fokú árvízvédelmi készültség.
A hidrológiai helyzetre való tekintettel I. fokú készültség van érvényben a Hármas-Körösön, a Sebes-Körös alsó szakaszán és a Berettyón.
A tavakon és vízfolyásokon - összefoglaló néven víztesteken - a jégképződés természetes folyamat, mely a víz körüli ökoszisztémák életének része.
A belvizek minél gyorsabb levezetése érdekében szükséges a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság működési területén található csatornák folyamatos karbantartása.
Az eredeti planiméter Barcson, a Dráva Közérdekű és Muzeális Kiállítóhelyen lesz megtekinthető a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság kiállítótermében.
A folyón levonuló árhullám miatt elsőfokú árvízvédelmi készültséget tart fenn a Tisza bal partján Tiszafüred és Rakamaz között, két árvízvédelmi szakaszon a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság (TIVIZIG).
A jelentős felmelegedés okozta hóolvadásnak, és a vízgyűjtőn hullott csapadéknak köszönhetően a Dunán áradás alakult ki.
A Tatai Öreg-tó nemzetközileg is elismert téli pihenő hely a vonuló madarak - főleg a vadludak - számára.
Springer Ferenc neve összeforrt a Velencei-tó sport- és turisztikai célú hasznosításával, hiszen nem túlzás azt állítani: neki köszönhetjük azt, hogy a tó azzá vált, amilyennek azt ma ismerjük.
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság ötfős delegációja megkoszorúzta a szőke folyót, felidézve a 21 évvel ezelőtt bekövetkezett cianidszennyezést, egyúttal az utóbbi negyedszázad egyik legnagyobb vízügyes bravúrját.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Kisvárda közelében, a Tiszától kb. egy kilóméteres távolságban található a Rétközi-tó.
2020. év végén megkezdődött a győri Rába Quelle Gyógy-, Termál- és Élményfürdő fejlesztése a Modern Városok Program keretén belül...
Egy évvel ezelőtt épült meg a régió legnagyobb kapacitású záportározója a Baranya-csatorna vízgyűjtőjén...
Az észlelt kommunális hulladék (PET palack) eltávolítása céljából 2021. január 27-én 08.00 órától III. fokú vízminőségi kárelhárítási készültség került elrendelésre.
A mostani programon a FETIVIZIG Központi és a Nyíri Szakaszmérnökség munkatársai vettek részt.
A felhívás részletesen kitér a tűzgyújtás, a hulladékelhelyezés és a növényzet rongálásának tilalmára...
Az 1970-es marosi árvíz krónikája
...a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóságnál.
A Kaposvári SZC Lamping József Technikum és Szakképző Iskola a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság támogatásával vízügyi technikus képzést indít 2021 szeptemberétől.
Tíz évvel ezelőtt ezekben a januári napokban 73 300 hektárt borított belvíz a KÖTIVIZIG területén, ami az elmúlt fél évszázad legnagyobb elöntése...
A Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság bemutatóháza, a Tájvízház - a koronavírus járvány miatt - sajnos nem fogadhat látogatókat, de a munka a ház falai között folyamatosan zajlik.
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság összesen 6.370 km2-es működési területén végzi a vízgazdálkodással összefüggő feladatokat...
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Mérnöki Kamara Elnökségének tavaly december 17-i döntése alapján Lovas Attila okl. vízépítő mérnök, a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság vezetője kapta az „Év Mérnöke" elismerést.
Befejeződött a Jászsági vízgazdálkodási rendszer rekonstrukciójának I. üteme elnevezésű projekt kivitelezése, január közepén megkezdődik a műszaki átadás-átvételi eljárás.
Az új vezetés döntése alapján, a jelenleg két szakaszmérnökségből álló működési területünk egy új szakaszmérnökséggel bővült.
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság működési területére 2020-ban átlagosan 584,9 milliméter csapadék hullott, meghaladva a sokéves átlagot.
A Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság Műszaki Biztonsági Szolgálatának munkagép állománya újabb „tagokkal” bővült.
Húsz évvel ezelőtt jelent meg első alkalommal a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság évkönyve, ami osztatlan sikert aratott a TIVIZIG dolgozóinak körében.
Az ajándékok átadására december 15-én került sor a Gyermekvédelmi Központban...
2020. december 25-e az 1995-96-os árvízvédekezés kezdetének 25. évfordulója, amely a Körös-vidék egyik meghatározó árvízvédekezése volt.
A jégtörő hajók a jeges árvíz elleni védekezés egyik legfontosabb eszközei.
Az idei év első 11 hónapjában összesen 70 351 kerékpáros hajtott át a Kiskörei vízlépcső üzemi hídján, ami abszolút rekord...
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szenátusa 2020. november 6-án aranydiploma adományozásával ismerte el Antal József okleveles építőmérnök, okleveles mérnök-üzemgazdász, nyugdíjas beruházási osztályvezető értékes mérnöki tevékenységét.
Az öntözésfejlesztés kapcsán, az infrastrukturális hiányok megszüntetése keretében a szivattyútelepen 4 darab, összesen 3 m3/s összteljesítményű elektromos szivattyú gépegységet alakítunk ki, két ütemben.
A projekt megvalósítása mérnöki szempontból történelmi jelentőségű esemény...
A Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság munkatársai november 27-én részt vettek az Európai Hulladékcsökkentési Hét Magyarországi programsorozatában...
A járványügyi szabályok betartása mellett meghirdetett véradáson kollégáink szép számmal megjelentek, segítve ezzel rászoruló, beteg embertársaink gyógyulását.
Nyergesújfalun, a Sándor-patak torkolatánál épül meg egy új árvízvédelmi védmű, amely kivitelezéséhez kapcsolódó régészeti feltárásra és leletmentésre került sor a közelmúltban.
Az Emlékszobában szinte minden fontos információ látható, számos írásos dokumentum és tárgy megtekinthető életéből.
A következőkben bemutatásra kerülnek a különböző vízrajzi elemek, és azok változásai a hidrológiai ciklusnak megfelelően novembertől októberig terjedő hidrológiai évben.
A fejlesztés eredményeként a völgyfenéki települések árvízi biztonsága növekedett, a víz okozta károk megelőzhetőek, csökkenthetőek.
A jeges árvíz elleni védekezésre való felkészülés részeként minden évben november 15-től kezdődik a jégtörő hajók rendelkezésre állási időszaka, mellyel kezdetét veszi a felkészülés a téli szezonra.
A „belvízcsatornák fejlesztése és rekonstrukciója (KEHOP-1.3.0-15-2016-00010)” projekt keretein belül megvalósul a Bácsborsódi-tározó funkcióbővítése.
2020. november 3-án került sor Komáromban a 12+569 és 12+957 tkm szelvényben található árvízkapuk beépítési próbáira.
A Vízrajzi csoport munkatársai a raktáron lévő anyagokkal és a meglévő szerszámkészletünkkel egy nap alatt felújították a vízmércét.
A kiadvány a műtárgy rekonstrukciós munkáit hivatott bemutatni képekkel, valamint magyarázó szöveggel.
Többszörösen is okunk van arra, hogy ez év novemberében dr. Mosonyi Emilre emlékezzünk...
„A 2010. októberi vörösiszap-katasztrófa vízminőségi kárelhárítása”
című kiadvány összeállításával az volt a cél, hogy kötetbe gyűjtsük és bemutassuk a szennyezés felszámolása érdekében tett lépéseket, az alkalmazott technológiákat és elért eredményeket, valamint emléket állítsunk az eseménynek
A Kiskörei vízlépcső üzemi hídján áthaladó kerékpárosok száma már mostanra elérte az egész évre valószínűsített hetvenezer főt, megdöntve ezzel az eddigi éves rekordot - hangzott el az október 27-én Abádszalókon tartott idegenforgalmi sajtótájékoztatón.
Az Alsó-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság szakemberei zsilipkalibrálást végeztek a Fűzvölgyi-főcsatorna 13T zsilipjénél.
A felvízen - a meder bal oldalán - a korábbi évek medermérései alapján jelentősebb feliszapolódás található, melyet kotrással szüntetnek meg.
Az „Árvízvédelmi védvonalak mértékadó árvízszintre történő kiépítése, védvonalak terhelésének csökkentése az Alsó-Tiszán” c. projekt megvalósítása a végéhez közeledik.
Az ÉMVIZIG területére október 16-tól átvezénylésre került először a FETIVIZIG drón csoportja, majd október 17-étől a vízrajzi mérőcsoportja is.
2020. szeptember 7-én a Kenyérmezei-patak térségében 9 szondában (munkaárok) néhány őskori objektum mellett geológiai korú jelenségeket (egykori patakmedret) azonosítottak.
Október 14-én került sor a Fehér-Körösön található Gyulai Duzzasztómű folyómederre gyakorolt hatásának vizsgálatára.
Különleges látványt nyújtanak a magasból a Szarvas térségében épülő zagyterek, de miért is épülnek ezek?
Harmadik hely a 2020. évi UltraBalaton futóversenyen 247 indulóból
A vízügyesek munkájáról készítenek pályaorientációs célú kisfilmet a Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziumá-nak 13. évfolyamos - vízgazdálkodási technikusnak tanuló - diákjai.
Az NKM Szeged Vízisport Egyesület és az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság közös akciót szervezett annak érdekében, hogy megtisztítsák a Tisza és a Maros folyók vízfelületét és partjait Szegeden és környékén.
Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése szeptember 24-i ülésén egyhangúan elfogadott határozatában támogatja a Tiszaligetben tervezett Vízügyi Emlékpark kialakítását.
Szeptember 15-17 között a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság volt a házigazdája a XLII. Országos Vízrajzi Értekezletnek.
2018. év nyár végéig befejeződött a Dráva hajózási útvonalának szonár rendszerrel történő részletes meder felmérése. A felmérési munkát követően a kinyert adatokból elkészült a vízi turisztikát és hajóforgalmat könnyítő digitális térkép, amely iOS és Android alapú mobil applikációk révén okos készülékekről is elérhető. A program amellett, hogy segíti a Dráván való eligazodást, tartalmazza a Dráva menti magyar és horvát oldali turisztikai látnivalókat, gasztronómiai és szállás lehetőségeket, a környékbeli kerékpárutakat és nem utolsó sorban a biztonságosan hajózható útvonalat is.
A cikk teljes tartalma itt olvasható:
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság megbízásából elkészült a Vízkárelhárítási kézikönyv, ami a vízügyi igazgatóság működéséhez, az ott jelentkező feladatokhoz szükséges ismereteket foglalja össze, a vízkárelhárítás szemszögéből.
A teljes kézikönyv az alábbi ezen a linken érhető el:
A 180 oldalas útmutató a fő típusokat részletesen tárgyalja, foglalkozik azok biológiai megalapozásával, tervezői számításokkal, valamint az üzemeltetéshez szükséges mérő-megfigyelő rendszerekkel.
A KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00023 azonosító jelű, VIZEK kiemelt projekt informatikai rendszere 2020. január 1-jétől az elektronikus vízjogi engedélyezési eljárással kapcsolatos feladatok támogatását valósítja meg.
A VIZEK rendszer használatának bemutatása regionális rendezvények keretében történik 2019. november 4-től.
Helyszínek: Miskolc, Pécs, Székesfehérvár, Békéscsaba, Győr, Debrecen, Budapest.
További információ és eseményregisztráció:
Megjelent Dr. Nagy László Kárpát-medencei gátszakadásokról írt könyvének első kötete (412 oldal, 182 kép, 152 ábra, 95 táblázat). Ahogy a könyv előszavában Láng István az OVF főigazgatója írta: „Világviszonylatban is egyedül álló adatgyűjtése, összefoglalása készült el Magyarország és a Kárpát-medence árvízvédelmi gátszakadásainak. A Kárpát-medencén, mint hidrológiai egységen jól mutathatók be a hidrológiai folyamatok, az árvizek levonulása, a lakosság, a döntéshozók és az árvízvédekező vízügyi szakemberek ellenintézkedései az árvizek kihívásával szemben.”
A teljes cikk itt olvasható: http://www.ovf.hu/hu/hirek-ovf/gatszakadasok
A Vízrajzi Évkönyv rövid ismertetője.
Néhány kattintással 117 emlékhelyre juthat el. Az oldalon mindent megtalál, amely az adott hely történelmével kapcsolatos. A képekhez ajánlott linkeken pedig egyéb információkat is szerezhet az adott településről.
Megjelent a BELÜGYMINISZTÉRIUM SZAKMAI, TUDOMÁNYOS FOLYÓIRATÁNAK MÁJUSI SZÁMA.
A Felső-Tisza-vidéki Vízűgyi Igazgatóság hivatalos lapja.
A Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság hírlevelének idei harmadik száma.
Megjelent a BELÜGYMINISZTÉRIUM SZAKMAI, TUDOMÁNYOS FOLYÓIRATA.
Megjelent a BELÜGYMINISZTÉRIUM SZAKMAI, TUDOMÁNYOS FOLYÓIRATÁNAK NOVEMBERI SZÁMA.
Megjelent a BELÜGYMINISZTÉRIUM SZAKMAI, TUDOMÁNYOS FOLYÓIRATÁNAK DECEMBERI SZÁMA.
Megjelent a BELÜGYMINISZTÉRIUM SZAKMAI, TUDOMÁNYOS FOLYÓIRATÁNAK FEBRUÁRI SZÁMA.
Megjelent a BELÜGYMINISZTÉRIUM SZAKMAI, TUDOMÁNYOS FOLYÓIRATÁNAK ÁPRILISI SZÁMA.
a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság hírlevelének idei második száma.
Megjelent a BELÜGYMINISZTÉRIUM SZAKMAI, TUDOMÁNYOS FOLYÓIRATÁNAK JANUÁRI SZÁMA.
A KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00023 azonosító jelű, VIZEK kiemelt projekt informatikai rendszere 2020. január 1-jétől az elektronikus vízjogi engedélyezési eljárással kapcsolatos feladatok támogatását valósítja meg.
A VIZEK rendszer használatának bemutatása regionális rendezvények keretében történik 2019. november 4-től.
Helyszínek: Miskolc, Pécs, Székesfehérvár, Békéscsaba, Győr, Debrecen, Budapest.
További információ és eseményregisztráció:
A Hivatalos Értesítő 2019. évi 6. száma tartalmazza a Belügyminisztérium Közfoglalkoztatási és Vízügyi Helyettes Államtitkárságának pályázati felhívását a 2019. évi Lampl Hugó Emlékplakett elnyerésének kezdeményezésére
a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság hírlevelének idei első száma
Ma reggel 9 órakor Somlyódy Balázs, az Országos Vízügyi Főigazgatóság vezetője útjára indította az árvízi kockázatkezelési térképet, amely mostantól a címen érhető el.
http://geoportal.vizugy.hu/elontes
Az Országos Vízjelző Szolgálat saját fejlesztésű mobil applikációja 2016. július 27-től elérhető az iTunes-ban, így már az iOS felhasználók is gyorsan tájékozódhatnak a legfrissebb dunai, tiszai, drávai előrejelzésekről, a Duna vízgyűjtőjére vonatkozó meteorológiai háttér-információkról, a részvízgyűjtőkön felhalmozódott hó mennyiségéről, hajózási viszonyokról, vagy akár a nagyobb folyók és tavak vízhőmérsékletéről.
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság hivatalos lapja
A Dél-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság Időszaki lapjának 2018 első félévi száma.
Az Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság hivatalos lapja.
az Észak-Magyarországi Vízügyi Igazgatóság folyóiratának májusi száma.
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság hivatalos lapja
A Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság hírlevelének aktuális kiadványa.
Magyarország hagyományos érdekeit és a felhalmozott vízügyi szaktudást tekintve rendkívül időszerűvé vált egy magyar–angol szakszótár összeállítása. A munka 2013-ban kezdődött a GWP Magyarország Alapítvány keretei között, a magyar vízügy elismert szakembereinek közreműködésével, és most, 2015 nyarán ért el abba a fázisba, hogy egy alapváltozat bemutatható legyen a szakmának a Magyar Hidrológiai Társaság XXXIII. Vándorgyűlésén, Szombathelyen.
Az idei Víz Világnapi ünnepség keretében két kollégánk kapott kitüntetést.
Munkában a jégtörő hajók
a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság Drávától a Balatonig című lapjának legfrissebb száma
A valamikor a Vituki kisminta-laborjában állt mozaikok a Duna Múzeumban találtak új helyet. Erről jelent meg egy cikk a Magyar Múzeumok online magazinban.
A visszavonuló nácik azt tervezték, hogy vízzel árasztják el a magyar Alföldet.
Elkészült a HYDROINFO Applikáció, mely 2016. február 16-ától már a Google Play áruházból is letölthető Android operációs rendszerre.
Vízügyi Stratégia ide, Árvízi Kockázatkezelés oda, a mi vízügyes szakembereink is szurkolnak a magyar csapatnak!
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók
2015. évi vizi és vízgazdálkodási évfordulók